Pomysły na niedrogie i stylowe ozdoby z drewna

Niezwykle efektowna drewniana kompozycja powieszona na ścianie nadaje się nie tylko do wnętrza urządzonego w stylu rustykalnym. Kawałek drewna może stać się zarówno elegancką podstawką na świece, jak i unikatową doniczką. Taka ozdoba naturalnie i oryginalnie udekoruje nasze mieszkanie.

Drewniane dekoracje cieszyły się popularnością już za czasów naszych pradziadów i wciąż niezmiennie utrzymują wysoką pozycję wśród innych elementów wystroju wnętrza. Nie ma się co dziwić. Drewno wygląda naturalnie, dodaje nieco rustykalnych klimatów do mieszkania, w dodatku jest piękne i całkowicie ekologiczne. Jak znaleźć pomysły na takie ozdoby do domu i na zewnątrz? Prezentujemy kilka ciekawych propozycji, które można z łatwością wykonać samodzielnie lub za niewielkie pieniądze kupić coś podobnego w sklepie.

Deski na ścianie

Ścienna ozdoba wykonana z drewna jest bardzo efektowna i wciąż jeszcze rzadko spotykana. Nie mówimy jednak o rzeźbie ani ramie okiennej, lecz o oryginalnej kompozycji na przykład z drewnianych desek lub palików. Drewniane dekoracje na ścianę znakomicie nadają się do wnętrza urządzonego w stylu rustykalnym lub w oparciu o zasady feng shui. Mogą to być pomalowane na różne kolory, cienkie połączone deski, sczepione ze sobą pionowo lub poziomo. Albo kompozycja z kawałków pociętych pni, ułożonych w ten sposób, że widać sęki. Całość otoczona jest gustowną ramą. Ozdoba taka może być umieszczona na górze wieszaka na ubrania lub służyć jako dzieło sztuki w salonie czy w sypialni. Wadą tych dekoracji jest ich wysoka cena. Jednak nie ma nic trudnego w stworzeniu takiej kompozycji samodzielnie. Możemy pomalować deski na dowolne kolory, ułożyć je pionowo lub poziom. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Rozświetlone drewno

Drewniana podstawka na świece wykonana z podłużnego drewnianego klocka może pomieścić wiele świec i jest bardzo prosta do wykonania. Wystarczy wybrać kawałek drewna o odpowiadającej nam długości, wydrążyć w nim otwory na podgrzewacze i polakierować. Jeśli nie mamy czasu na majsterkowanie, możemy podobny model kupić w sklepie za niewielkie pieniądze. Drewniane podstawki są bardzo eleganckie i nadają się na przykład do wytworzenia romantycznej atmosfery w sypialni lub w łazience.

Kwiat w drzewie

Wprowadzimy nieco uroku lasu do wnętrza naszego mieszkania, gdy stworzymy efektowną doniczkę lub wazon z kawałka pnia. Wystarczy tylko wydrążyć odpowiedniej wielkości otwór w pniu, nie musi on być równy i gładki, ponieważ i tak będzie zakryty ziemią lub wodą. W zależności od upodobania możemy pozostawić na drzewie korę lub ją usunąć. W środku posadźmy piękny, kolorowy kwiat. Nie wybierajmy jednak zbyt dużego okazu, aby nie przyćmić uroku oryginalnej doniczki. Taka ozdoba okaże się oryginalna i praktyczna oraz stylowa nie tylko we wnętrzu rustykalnym.

Pole dla wyobraźni

Tak naprawdę ilość pomysłów na dekoracje z drewna jest nieograniczona. Jeśli poszukujemy czegoś jeszcze bardziej oryginalnego, uruchommy wyobraźnię i pomyślmy, jakie jeszcze elementy w mieszkaniu możemy zastąpić kawałkami wystruganego drewna. Niewątpliwą zaletą wszystkich drewnianych ozdób jest to, że można je wykonać samemu, w przeciwieństwie na przykład do srebra czy kamienia.

Zegar Drewniany
Wood & Oak Rope Comapny

Wydrążony drewniany wazon na kwiaty
Etsy

Drewniany wieszak na kurtki
decor12.com

Dekoracja z drewna - serce na sznurku
wedding-venues.co.uk

Drewniane podstawki pod szklanki
goodshomedesign.com

Drewniana lampka z gałęzi - homemade
espacebuzz.com

Zdjęcie tytułowe: meyrinafhom.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *