Odmień swoje mieszkanie przy użyciu samych farb

Wykonywanie remontów wiąże się z dużym wydatkiem. Nie tylko finansowy, ale również energetycznym. Każdy kto, chociaż raz doświadczył tego przedsięwzięcia doskonale zdaje sobie sprawę o co chodzi. Jednak aby odświeżyć wygląd mieszkania, nie trzeba dokonywać gruntownego remontu. Istnieje wiele alternatywnych rozwiązań aby zmienić wygląd i charakter naszych wnętrz.

Jednym z nich jest zmiana kolorystyki różnych elementów wyposażenia naszego lokum. Nie trzeba być super fachowcem, żeby samodzielnie odnowić meble i domowe dekoracje lub pomalować fajnie ścianę. Jest wiele rodzajów farb które możemy w łatwy sposób stosować, odnowienie mieszkania czy domu nie jest już takie kłopotliwe.

Malowanie starych mebli i krzeseł

Farba kredowa służy do odnowy starych zniszczonych mebli. To gęsta i matowa farba, która zmieni naszą zniszczoną komodę w rustykalne cacko. Wystarczy przed pomalowaniem mebel przeszlifować i odkurzyć. Warto pamiętać, że po pomalowaniu należy zabezpieczyć mebel nanosząc warstwę wosku lub lakieru do drewna.

Do odnowienia starych krzeseł służy emalia do drewna. Jest to farba z rodziny akrylowych dobrze kryjąca i zapewniająca meblom gładkie wykończenie. Posiada bardo dużą paletę kolorów i należy do farb szybkoschnących. Przed pomalowaniem należy przetrzeć krzesła papierem ściernym.

Farba tablicowa

Farba tablicowa dzięki, której będziemy mieć miejsce na zapiski. Jest odporna na ścieranie i można po niej pisać kredą. Farbę nanosi się na ścianę wałkiem malarskim co najmniej 2-3 razy. Nowoczesna farba magnetyczna, dzięki której pomalowana powierzchnia przyciąga magnesy. Farbę nanosi się wałkiem na czystą ścianę. Najlepiej jest nałożyć trzy warstwy.

Dodatki

Można kupić farbę w sprayu, dzięki której możemy w łatwy i szybki sposób odmienić codzienne przedmioty np. zwykłe puszki zmienić w magiczne latarenki. Przed użyciem pojemnik z farbą należy 2 minuty wstrząsnąć by następnie spryskać przedmioty z odległości co najmniej 25 cm.

Jeśli chcemy odnowić i odmienić nasze ramki od zdjęć, obrazów można zaopatrzyć się w farbę metaliczną. Po jej użyciu ramki będą wyglądały jakby były zrobione z metalu szlachetnego. Farbę można nanosić miękkim pędzelkiem lub małą gąbką.

Malowanie kaloryfera

Do odświeżenia kaloryferów przyda się specjalna farba do metalu o dobrej przyczepności, która jest odporna na działanie wysokiej temperatury. Aby nanieść farbę należy na początku oczyścić kaloryfer drucianą szczotką, a następnie papierem ściernym.

Naczynia

Jeśli chcemy tchnąć wżycie nasze stare naczynia warto kupić specjalne pisaki do porcelany. Można nimi zrobić wzorki na talerzykach czy kubkach. Po ozdobieniu pisakami naczynia należy włożyć do piekarnika rozgrzanego do 160 stopni C na około 30 minut.

Farba Tablicowa w kuchni

Malowanie mebli farbą

Malowanie kaloryfera - zielony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *