Jak tanio urządzić pokój dla nastolatka?

Pozwólmy nastolatkowi wybrać kolor ścian i jeśli tylko chce, samemu je pomalować. Nie zapominajmy o odpowiedniej ilości szafek, półek i kartonów na przechowywanie ubrań i innych rzeczy. Pokój nastolatka potrzebuje też przestrzeni konwersacji – wszystko to możemy stworzyć naprawdę małym kosztem.

Urządzenie pokoju dla nastolatka nie jest taką prostą sprawą. W katalogach prezentowane są gotowe projekty wnętrz, które pasują do potocznego postrzegania młodego człowieka. Jednak kupienie wszystkich tych mebli i dekoracji po pierwsze pochłonie dużo środków, a po drugie wcale nie musi spodobać się synowi lub córce. Na szczęście możemy skorzystać z kilku pomysłów na tanie urządzenie pokoju nastolatka.

Kolorowa ściana

Chyba żadne inne wnętrze nie odzwierciedla tak bardzo osobowości zamieszkującej je osoby, jak pokój nastolatka. I tak powinno być. Pozwólmy nastolatkowi wybrać dowolny kolor farby na ścianę. Niezależnie od tego, jak bardzo kolor będzie jaskrawy i dziki – nie oponujmy. Farba jest tania, a kolor ścian można łatwo zmienić, gdy nastolatek stwierdzi, że intensywna czerwień jednak nieco go irytuje, a czerń przygnębia. Ściany to pierwszy krok do uczynienia wnętrza zindywidualizowanym. Jeśli nastolatek ma chęć sam pomalować swój pokój, pozwólmy mu na to.

Naklejki na ścianie

Przestrzeń konwersacji

Nie łudźmy się, że nastolatek będzie zapraszał swoich gości do salonu, aby razem z nami wypili herbatkę. Pokój nastolatka jest jednocześnie salonem, w którym przyjmuje gości, dlatego stwórzmy w tym wnętrzu przestrzeń konwersacji. Nie jest to drogie przedsięwzięcie. Zamiast jednego łóżka kupmy dwa rozkładane, które za dnia mogą być fotelami mieszczonymi naprzeciwko siebie przy stoliku. Jeśli nasz nastolatek będzie chciał na noc zaprosić kolegę, nie będzie problemu z dodatkowym miejscem do spania. Nawet niedrogie lub używane rozkładane fotele możemy uatrakcyjnić kolorowymi narzutami i poduszkami.

Pokój nastolatka

Jak najwięcej miejsca

Nastolatek zwykle potrzebuje dużej ilości miejsca do przechowywania ubrań i innych przedmiotów. Regał przy jednej ze ścian powinien zapewnić wystarczającą przestrzeń. Możemy ją poszerzyć za pomocą kolorowych kartonów umieszczonych na górze regału, pod biurkiem i w innych dostępnych miejscach. Pozwólmy nastolatkowi wybrać kolor pudełek. Nawet jeśli wybierze czarny – to jego pokój i to on ma się w nim dobrze czuć.

Pokój nastolatka

Tanie dekoracje

Chyba najłatwiej jest ozdobić pokój nastolatka. Wystarczy poprosić go o zdjęcie, które mu się podoba. Może to być ulubiony zespół, jakaś scena z gry komputerowej czy po prostu ładna grafika. Powiększmy obraz i umieśćmy go w ładnej ramce. Jeśli nastolatek ma takie życzenie, możemy nawet powiększyć grafikę do rozmiaru całej ściany i przykleić go na tapecie. Innym pomysłem na dekoracje są niedrogie lampki z papierowymi abażurami. O resztę nie musimy się martwić – nasz nastolatek z pewnością szybko uzbiera ulubione akcesoria i powiesi różne plakaty szybciej, niż byśmy się tego spodziewali. Jednak tak urządzone wnętrze da młodemu człowiekowi bazę pod stworzenie naprawdę indywidualnej przestrzeni – zarazem wygodnej i osobistej.

Pokój nastolatka - mapa świata na ścianie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *