Jak stylowo połączyć czerń i biel we wnętrzu?

Czerń i biel raz na jakiś czas wracają do łask i stają się najmodniejszymi kolorami sezonu. Nawet jeśli teraz tak nie jest, kolory te i tak są uniwersalne praktycznie do mieszkania urządzonego w każdym stylu. Podpowiadamy, jak niedrogo i stylowo udekorować wnętrze tymi eleganckimi kolorami.

Połączenie czerni i bieli jest niezwykle eleganckie. Kolory te są uniwersalne, więc pasują praktycznie do każdego wystroju wnętrza. Niektóre kombinacje okazują się jednak szczególnie interesujące i stylowe. Czerń i biel wyjątkowo często wracają do łask prowodyrów mody, jeśli więc lubimy być na bieżąco z trendami, pomyślmy o tych połączeniach. Nie zawsze konieczne okazuje się kupno dużych mebli w takich kolorach, na przykład kapany w szachownicę. Takie pomysły będą nam drogo kosztować i na dłuższą metę mogą okazać się niepraktyczne. Pomyślmy raczej o mniej kosztownych zmianach.

Czerń i biel na łóżku

Zacznijmy od sypialni. Możemy mieć ściany pomalowane na biało, czerwono lub różowo, ale zawsze będą do nich pasować biało-czarne tkaniny. Pomyślmy o pościeli na łóżko w szachownicę lub w subtelny wzór czarnych kwiatów na białym tle. W ciągu dnia naszą sypialnię może zdobić narzuta w tych samych kolorach. Skoro już jesteśmy przy tkaninach, znakomitym pomysłem jest zainwestowanie w dywany, narzuty na kanapę zasłonki czy poduszki z czarno-białym wzorem. Nawet jeśli taki design znudzi nam się po jakimś czasie, wymiana tkanin jest dużo mniej kosztowna niż wymiana mebli lub innych sprzętów.

Spray i parę pokrowców

Przejdźmy do jadalni. Za pomocą farby lub sprayu zmieńmy kolor naszego stołu na czarny. Następnie użyjmy białej emulsji do krzeseł. Równie dobrym pomysłem są białe lub czarno-białe pokrowce na krzesła. Do takiej aranżacji dodajmy kolorowe podkładki na stół – czerwone, turkusowe czy zielone, możemy też użyć wszystkich tych barw na raz. Czerń i biel w takiej aranżacji będzie wyglądać jak zaprojektowana przez specjalistę.

Nie tylko szachownica

Pomyślmy o kuchni. Czarne i białe płytki winylowe są niedrogie i łatwe do ułożenia. Dowiedzmy się, ile płytek potrzeba na wyłożenie całej podłogi i kupmy połowę czarnych, a połowę białych kafelków. Sposób ich ułożenia zależy od naszej wyobraźni. Może to być klasyczna szachownica lub płytki ułożone po przekątnej, które optycznie powiększają przestrzeń. Taka podłoga pasuje do każdego wystroju kuchni – możemy mieć żółte ściany, kolorowe szafki lub kryształowe żyrandole. Czarno-biała podłoga zapewni elegancki wygląd każdej kuchni.

Stylowe akcesoria

Nie zapomnijmy o dekoracjach. Ozdobny żyrandol możemy przemalować za pomocą czarnego sprayu i pędzelka umoczonego w białej farbie. Podobnie możemy odmienić wygląd większości akcesoriów w naszym mieszkaniu. Subtelnymi, lecz dodającymi wiele uroku akcentami są wstążki. Kilka takich wstążek z eleganckiego materiału wszytych na przykład w obręb zasłony, narzuty czy poduszki nada wnętrzu elegancji. Połączmy białe i czarne wstążeczki w jednym pokoju. Znakomity efekt dają też czarne ramki ze zdjęciami na tle białej ściany. Najlepszy efekt uzyskamy, jeśli fotografie również będą czarno-białe.

Czarno biały salon

Czarno biały salon
Rebecca La Prade

Czarno biała kuchnia

Czarno biała sypialnia
LOV Studio

Czarno biała łazienka
Zrobym Architects

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *