Jak modnie urządzić wnętrze i nie zrujnować domowego budżetu?

Lubimy modne dodatki i kolory, ale nie możemy pozwolić sobie na zmianę wystroju wnętrza każdego sezonu? Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie tkanin, farb i dodatków tak, aby zupełnie odmienić wnętrze i nadać mu modnego charakteru, nie wydając przy tym fortuny.

Moda zmienia się jak w kalejdoskopie i często trudno za nią nadążyć. Szczególnie, gdy w grę wchodzą duże wydatki, takie jak w przypadku wystroju wnętrza. Mimo to wielu z nas lubi być na bieżąco z różnymi nowinkami i dba o modny wystrój swojego mieszkania. Jak to zrobić, aby nie wydawać co sezon kilku tysięcy złotych na nową aranżację wnętrz? Prezentujemy kilka praktycznych pomysłów.

Zainwestuj w tkaninę

Pierwszy sposób to inwestycja w tańsze tkaniny w modnych kolorach lub kształtach. Do kanapy w neutralnym kolorze możemy dokupywać co sezon nowe narzuty. Podobnie z zasłonami, obrusami, poduszkami i dywanami. Nie warto inwestować w drogie tkaniny, jeśli spodziewamy się, że za kilka miesięcy lub nawet za rok będziemy chcieli je zmienić. Do jadalni możemy kupić pokrowce na krzesła, dodać kolorowe podkładki na stół i wazon w modnym kolorze. Ciekawym pomysłem jest też pomalowanie na przykład stołu w jadalni lub innych przystosowanych do tego mebli w modny wzór. Wnętrze będzie wyglądało jak urządzone przez projektanta, a my wydamy na całe przedsięwzięcie niewielkie pieniądze. Nawet jeśli dysponujemy naprawdę skromnymi środkami, tkaniny wciąż dają nam duże możliwości. Na przykład dzięki ładnej wstążce w modnym kolorze materiał stanie się bardziej atrakcyjny.

Zainwestuj w mniejsze

Drugi sposób to przearanżowanie niewielkiego, lecz reprezentacyjnego wnętrza w zgodzie z obowiązującymi trendami. Jeśli akurat w modzie są kolory czarny i biały, postarajmy się o wyposażenie w tych barwach. Takim wnętrzem może być przedpokój, salon czy jadalnia, w której przyjmujemy gości. Nie ma potrzeby, aby zmieniać aranżację sypialni czy kuchni, jeśli goście nie mają do nich dostępu. Małe wnętrze ma mniejszą powierzchnię ścian, więc mniej wydamy na tapetę czy farbę. Możemy też użyć farby w sprayu, aby zmienić kolor drobniejszych dodatków. Mniejsza jest też podłoga, na której kładziemy wykładzinę czy dywan. Nawet położenie nowych płytek winylowych nie będzie drogie, jeśli zdecydujemy się zrobić to sami. Winyl jest niedrogi, a własnoręcznym wykonaniem zaoszczędzimy na pracy fachowca.

Z dobrym wzorem

Jeśli zachwycamy się jakimiś modnymi w danym sezonie kolorami, pomyślmy o wzorach i teksturach, które są ponadczasowe. Jeśli w przyszłym roku jakieś połączenie nie będzie już na szczycie popularności, nasze wnętrze wciąż zachowa elegancki i nowoczesny wygląd, nawet jeśli nie będziemy mogli pozwolić sobie na zmianę wystroju. Paski, wzory geometryczne i kwiaty są zawsze na czasie. Inną opcją jest wybranie takiego wzoru, który niezależnie od mody zawsze nam się podoba. Dzięki temu wnętrze będzie cieszyć nasze oko, nawet jeśli nie będzie odpowiadało najnowszym kolorystycznym trendom. Wszystkie te trzy sposoby możemy połączyć, dzięki czemu uzyskamy wnętrze modne, a zarazem uniwersalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *