Dom w zgodzie z zasadami feng shui – jak urządzić? cz. 2

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj kontynuujemy temat związany z aranżacją wnętrza w zgodzie z zasadami feng shui.

Pierwsza część artykułu znajduje się tutaj – „Dom w zgodzie z zasadami feng shui – jak urządzić? cz. 1

Po piątek – miejsce spotkań

Każdy dom czy mieszkanie powinno posiadać miejsce, która umożliwia zebranie się wszystkich domowników. W feng shui ważnym jest aby funkcjonowało takie miejsce. Najczęściej będzie to salon lub jadalnia z dużym stołem. Siedząc i spędzając czas wspólnie domownicy mogą pogłębiać swoje więzi, tak jak czynili to ich przodkowie.

Po szóste – cisza w sypialni

Sypialnia powinna być wyodrębniona od innych pomieszczeń. Jest to miejsce, w którym człowiek spędza bardzo dużą część swojego życia a zwłaszcza tą intymną. W trakcie wypoczynku organizm się regeneruje, dlatego ważnym jest aby sypialnia była dobrze wyciszona i nie docierało do niej zbyt wiele światła.

Po siódme – funkcjonalnie zaprojektowana kuchnia

Kuchnia zgodna z zasadami feng shui przede wszystkim ma dobrze rozplanowane umiejscowienie sprzętu AGD i wyposażenia dodatkowego. Istotnym jest także aby rozdzielać pomiędzy sobą poszczególne żywioły. Np. zlewozmywak nie powinien być umiejscowiony bardzo blisko kuchenki aby nie łączyć ognia i wody.

Po ósme – estetyka wnętrza

Ostatnia zasada, którą wyróżnimy to estetyka. Niby takie banalne, ale jakże istotne. Należy pamiętać że estetyczne mieszkania, które nawet nie jest wyposażone z przepychem pozwala na bardzo przyjemne spędzanie w nim swojego czasu. Lepiej się odpoczywa oraz pracuje. Spokojny umysł może się lepiej skoncentrować i wykrzesać z siebie więcej kreatywności co w ostateczności przekłada się na życiowe powodzenie.

Podobnie jak w poprzednim artykule, poniżej prezentujemy kolejną dawkę pomieszczeń urządzonych w zgodzie z filozofią feng shui:

Feng Shui w salonie
Julie Schuster Design Studio

Feng Shui w salonie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *