Dom w zgodzie z zasadami feng shui – jak urządzić? cz. 1

Feng shui, czyli wiatr i woda to dwie niewidzialne i nieuchwytne siły, które przenikają się nawzajem. Dzięki zasadom feng shui możemy zaplanować przestrzeń w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, dzięki czemu może poprawić swoje samopoczucie, pozbyć się problemów z koncentracją, a także kłopotów ze zdrowiem. Sprawdź, w jaki sposób urządzić wnętrze zgodnie z zasadami feng shui.

Po pierwsze porządek

Główną zasadą feng shui jest porządek. Lepiej funkcjonuje się we wnętrzach, które są czyste i uporządkowane. Gorzej natomiast skupić się i pracować w ciemnych pomieszczeniach z dużą ilością bibelotów będących siedliskiem kurzu. W takich wnętrzach energia nie jest w stanie swobodnie krążyć. Tam, gdzie znajduje się jej najmniej powstają zatory i w tych strefach możemy odczuwać spadek nastroju, złe samopoczucie, a nawet mogą pojawić się kłopoty ze zdrowiem. Na przykład, jeżeli energia swobodnie nie przepływa w sypialni, możemy mieć kłopoty w relacji z partnerem. Dlatego też pamiętajmy, by aranżację pomieszczeń w naszym domu bądź mieszkaniu rozpocząć od porządków i pozbycia się wszystkich niepotrzebnych drobiazgów i przedmiotów.

Po drugie słońce

Niezbędne do życia i właściwego funkcjonowanie dla całego życia ziemskiego. Wiadomym jest, że odpowiednia ilość słońca ma korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. W większej ilości słońca człowiek lepiej funkcjonuje. Z tego powodu w pomieszczeniach, w których spędzamy najwięcej czasu oraz wypoczywamy powinno znaleźć się jak najwięcej naturalnego światła.

Po trzecie – naturalne materiały

Człowiek najlepiej się relaksuje w otoczeniu natury. To właśnie z tego powodu ludzie najczęściej wybierają się na wakacje tam gdzie można intensywnie z nią obcować tj. nad morze lub w góry. Dlatego w domu zgodnym z zasadami feng shui należy stosować jak najwięcej naturalnych elementów takich jak drewno czy też żywe rośliny.

Po czwarte – zapraszające wejście

Ważna w feng shui jest swobodna przestrzeń bez ograniczeń. Istotnym jest aby zadbać o ten element od początku, czyli od wejścia do domu. Aby nie działało na niekorzyść powinno być jasne i przestronne.

Pozostałe zasady opiszemy w drugiej części pt.: „Dom w zgodzie z zasadami feng shui – jak urządzić? cz. 2”.

Dodatki w feng shui

W feng shui niezwykle istotne są obrazy na ścianie oraz kwiaty i ich kolory. O kwiaty musimy należycie dbać, nie wolno dopuścić do ich usychania, bowiem ususzone stanowią symbol braku życia i energii. We wnętrzu, w którym znajdują się takie kwiaty będziemy czuli zmęczenie oraz przygnębienie. Powinniśmy otaczać się świeżymi kwiatami w żywych kolorach. Z kolei obrazy należy wybierać takie, które będą pobudzały nas do działania. Najważniejszymi kolorami w feng shui są złoto oraz czerwień – symbol bogactwa i szczęśliwości. Warto w swoich wnętrzach wprowadzić czerwone i złote akcenty, np. złotą ramę obrazu bądź lustra czy czerwony wazon lub dywan.

Poniżej prezentujemy inspiracje pomieszczeń urządzonych w zgodzie z filozofią feng shui:

Feng Shui w salonie

Feng Shui w salonie

Feng Shui w sypialni

Feng Shui w łazience

Feng Shui w kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *